COVID-19 'דרכון חסינות' מאחד 60 חברות על פרויקט תעודת זהות של ריבון עצמי

אהבתם את התוכן? הנה כפתורי שיתוף 👇👇

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

טכנולוגים הבונים כלי זהות מבוססי blockchain-self-ריבון (SSI) משתפים פעולה ב"דרכון חסינות "כדי לסייע בהפסקת התפשטות ה- COVID-19 מבלי לפגוע בפרטיות המשתמשים. הוכחת רמת חסינות מסוימת תעזור לאנשים לחזור לחיי היומיום.

יוזמת אישורי COVID-19 (CCI) עובדת על תעודה דיגיטלית, תוך שימוש באיחוד העולמי שאושר לאחרונה (W3C) . תקן. האישור מאפשר לאנשים להוכיח (ולבקש הוכחה מאחרים) שהם התאוששו מנגיף הקורונאוו החדש, בדקו חיוביים לגבי נוגדנים או שקיבלו חיסון ברגע שאחד מהם זמין.

יותר מ -60 ארגונים במרחב ה- SSI משתתפים, כמו Evernym, Streetcred, esatus, TNO, University of Georgetown ואחרים. ליוזמה יש גם התפשטות עולמית הכוללת את קונסולסי באיטליה, DIDx בדרום אפריקה, TrustNet בפקיסטן והבלוק הצפוני בקנדה.

אישורים דיגיטליים אלה יונפקו על ידי מוסדות רפואיים אך היו נשלטים על ידי המשתמש ומחולקים באופן עמיתים לעמית. (תפיסה מוטעית נפוצה היא שריבון עצמי פירושו מעידה עצמית, מה שמסיר את הצורך בממשלות ורשויות אחרות; האמון במנפיק האישור הוא קריטי, אמר דובר Evernym.)

עולם הטק מסכים על הצורך בתעודה דיגיטלית כלשהי. בורות לשעבר של מיקרוסופט, ביל גייטס לשעבר, שודדו עצמות של ריבונות עצמית, וביקשו תעודות בדיקה דיגיטליות במהלך Reddit AMA בחודש שעבר: "בסופו של דבר יהיה לנו כמה תעודות דיגיטליות כדי להראות מי התאושש או נבחן לאחרונה או מתי יש לנו חיסון שקיבל את זה, "אמר גייטס.

'אנושי-מרכזי'

היו שורה של פתרונות COVID-19 המתיימרים ל- משתמשים ב- blockchain כדי להגן על פרטיות המשתמשים. אלה הונעו על ידי אמצעי פיקוח שננקטו במקומות כמו סין, כולל דברים כמו מצלמות זיהוי פנים תרמיות, מחסומי טמפרטורה ומעקב אחר מיקום. אמנם אמצעים אלה עשויים להיות יעילים להאטת התפשטות ה- COVID-19 – שגבתה עד כה לפחות 115,000 נפש ברחבי העולם – אך ישנם חששות לגיטימיים מפני מעבר מעקב.

בבריטניה, למשל, הזרוע הטכנולוגית של שירות הבריאות הלאומי, NHSX, עובדת עם חברות ביג-נתונים וחברות AI כמו פלנטיר והפקולטה. אף על פי שעורכי הדין של אותן חברות אמרו כי נתוני המטופלים יאומרו בעילום שם, דוח של ה- Guardian ציין ביום ראשון את גורם ממשלתי שאינו שם שמביע את דבריו הנוגעים לנתוני הבריאות החסויים שעובדו תוך "חוסר מספיקות לפרטיות, אתיקה או הגנת נתונים . "

SSI עשויה לספק דרך חלופית עם פיצויים פחות טובים.

"הטכנולוגיה שבנינו היא אנושית-מרכזית," אמר ג'יימי סמית ', מנהל המעורבות האסטרטגית של אוורנים. "זה באמת ההפך הקוטבי מפתרונות ממוקדי מעקב שראינו במקומות כמו סין. לפתרונות ממשלתיים מאוד יש השלכות חמורות על פרטיות מתמשכת. "

הגישה המתאימה, אמר סמית ', חייבת להיות מערכת אקולוגית פתוחה בה ישנם מספר פתרונות הניתנים פעולה הדדית, מסגרת נפוצה באזורים רבים.

עם זאת, הדבר עלול גם להוביל למחלוקות קניין רוחני (IP), אפשרות ש- CCI טוענת שהיא עובדת לטפל.

"ה- CCI נמצא כרגע בשיחות עם קרן זהות מבוזרת (DIF) על הפוטנציאל להקים קבוצת עבודה של DIF שתספק הגנות על כל הקניין הרוחני הדרוש לסכימות ומפרטים הנובעים מ מאמץ ה- CCI המונע על ידי הקהילה, "אמר דובר אוורנים בהצהרה.

שכבת blockchain דקה

פיתרון ה- CCI משתמש בפרוטוקולי blockchain Hyperledger Indy ו- Hyperledger Aries , הקשורים לקרן הפתוח לינוקס לינוקס. SSI ותעודות אימות יוצרים משולש אמון בין מנפיק אישור (חשוב על גרסה דיגיטלית של מסמך מוחשי כמו רישיון נהיגה, דרכון, תעודת לידה, שם רכב, כרטיס טיסה וכו '), המחזיק בתעודה זו. ואמת.

זוהי מערכת שמעמידה את המחזיק במרכז העניינים, ולא (קדימה ואחורה) מיידית בין המנפיק למאמת. זה גם נותן למחזיק כוח לבחור מה הוא רוצה לחלוק ועם מי.

בבסיסה מדובר בארכיטקטורת DLT מבוזרת, אך כזו שאינה כוללת הרבה נתונים על מחסומי חסימות.

"זהו שימוש בשכבה דקה ביותר של blockchain רק לתשתיות קריפטוגרפיות. כל האישורים מוחלפים מחוץ לרשת, עמיתים לעמית. תפקיד הבלוקצ'יין הוא סופר-חשוב, אך הוא דק, "אמר דרמונד ריד, קצין הנאמנים הראשי של אוורנים.

דרך נוספת להבין כיצד פועלת שכבת הבלוקצ'יין הזו היא על ידי התבוננות באופן בו מתוכנן האינטרנט עצמו, ומאפשרת למשתמשים לבצע עסקאות מסחר אלקטרוני, למשל, באמצעות מפתחות ציבוריים ופרטיים. .

"החלק הקשה בתשתית המפתח הציבורי (PKI) הוא איך אתה באמת מוכיח שזה המפתח הציבורי של מישהו," אמר ריד. "הפיתרון היה מאז ומעולם ספקי שירותים מרכזיים שנקראו רשויות אישורים."

במקרה זה, ה- blockchain משמש כמדריך מבוזר של מפתחות ציבוריים ולא מסתמך על שירות מרכזי, המסייע להחזיר את השליטה חזרה למשתמש.

בהסתכל על הצורך המיידי בתעודות מבחן COVID-19, סמנכ"ל הכנסים ניק ריס אמר, כי הרעיון של "אמון במרחק" אמור להדגיש את הצורך ביישומי SSI אחרים.

"בהשכלה הגבוהה ישנם עשרות אלפי סטודנטים המנסים לעבוד מרחוק ולנהל קשרים עם אוניברסיטאות ומערכות שאינן מספקות לחלוטין", אמר. "הטכנולוגיה שאנו בונים היא מדרגית, ניתנת לתפעול וזולה ביחס לעלות שיש להם כרגע עבור תשתיות."

קרא עוד אודות …

W3C עצמי זהות של Overeign Evernym Coronavirus COVID-19 תעודות אימות

גילוי נאות קרא עוד

המנהיג בחדשות הבלוקצ'יין, bitcoin-life הוא גורם כלי תקשורת השואף לסטנדרטים העיתונאיים הגבוהים ביותר ושומר על מערכת מדיניות עריכה מחמירה של . bitcoin-life הינה חברה בת עצמאית המפעילה את קבוצת Digital Currency Group, המשקיעה ב- cryptocur Currency וסטארט-אפים blockchain.

כתיבת תגובה

אוהבים את התכנים ובא לכם לפרגן? הינה כתובת ארנק הביטקוין וכתובת ארנק האיטריום לתרומות כל תרומה תתקבל בברכה .

ארנק איטריום
0x88ff296c91dfbe40f9a6cc07ee9fa75cdb1f56e4
ארנק ביטקוין
1E7Sw3pt3BoPdsew7cF5YvVhBsmmRM41sP

אין לראות בניתוחים ובסקירות באתר משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.

כל הפועל בהסתמך על  תוכן האתר אחראי באופן בלעדי לכל נזק ו/או הפסד שייגרם לו עקב פעולותיו

האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד.

עקבו אחריינו גם

כל הזכויות שמורות לאתר bitcoin-life.co.il אין להעתיק לשכפל או לעשות כל שימוש ללא הודעה בכתב מבעל האתר