שיעור 4 – רמות תמיכה והתנגדות

אהבתם את התוכן? הנה כפתורי שיתוף 👇👇

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מהן רמות תמיכה והתנגדות בגרף ומדוע הם קריטיות בניתוח טכני?

אחד מהדברים הכי חשובים ואולי בעל המשקל הרב ביותר אצל סוחרים הם רמות תמיכה והתנגדות רמות תמיכה והתנגדות הן מעין רמות מחיר בגרף שהגרף נוטה לתת להם כבוד. כלומר באזורי מחיר אלה ניראה כי המלחמה בין המוכרים לקונים חזקה יותר.

הגדרה של רמות תמיכה – נקודה או איזור בגרף שנמצאת מתחתיו, שבה נמצא לחץ גדול של קונים אשר מספיק כדי לבלום לפחות באופן זמני את רמת המחיר.

הגדרה של רמת התנגדות – נקודה או איזור בגרף שנמצא מעל המחיר בשוק, שבה נמצא לחץ גדול של מוכרים אשר יכול לבלום את עליית המחיר לפחות באופן זמני.

מתי נוכל להשתמש ברמות מחיר אילו בעליות ובירידות ?

בעסקאות קניית או התחברות למגמת עלייה יהיה ניתן אולי להשתמש ברמות התמיכה על מנת להיכנס לעסקת קנייה עם הטרנד אכן עולה לנו.

ובמקביל להשתמש ברמות ההתנגדות בגרף על מנת לקחת בחשבון מקומות בהם כדאי לממש רווחים כי רמות התנגדות עלולות להוות מכשול בהמשך העלייה והדרך

בעסקאות מכירה השימוש יעשה באותו אופן רק הפוך. נשתמש ברמות התנגדות או כדי להיכנס לעסקאות שורט עסקאות לירידות (להרוויח מירידה) ובנקודות התמיכה ניתן יהיה להשתמש כנקודות למימוש רווחים בהגיעיינו לנקודות אלה.

אילו סוגי עסקאות וסוגי פקודות קיימות בשוק?

בשווקי המסחר קיימות מספר שני סוגי עסקאות, עסקאות לונג ועסקאות שורט

עסקאות לונג – עסקאות אילו הן עסקאות קנייה שעובדות בצורה פשוטה מאוד אני רוכש בכסף נכס מסוים לדוגמה אני רוכש היום ביטקוין בשווי 10,000$ למטבע ומוכר אותו חזרה לדולר ברגע שערכו עולה ל11,000$ ובכף למעשה נשארו לי ביד 1000$ נוספים

עסקאות שורט – עסקאות אילו הן ההפך הגמור מעסקאות לונג,  במקרה זה ברגע שנכנס לעסקה בהנחה והמחיר ירד אנחנו נרוויח ובהנחה והמחיר יעלה אנחנו נפסיד.

איך זה ייתכן מיד אסביר.

הרעיון בעסקאות אילו מבחינת מאחורי הקלעים מה שקורה זה ככה.
בית ההשקעות בו אנחנו רוצים לבצע את העסקה מחזיק גם ככה כמויות גדולות מנכס מסוים

ניקח לדוגמה את בורסת ביננס אשר מחזיקה כמויות ענקיות של ביטקוין שמוחזק אצלה לא למכירה אלה לצורך אחזקה לשימושים שונים.

במקרה הזה ברגע שאני מבצע עסקת שורט על הביטקוין הבורסה למעשה מלווה לי ביטקוין שלם כשאני מחויב לבית ההשקעות לא בסכום דולרי אלה בביטקוין כלומר לא משנה מה יקרה אני חייב להחזיר לבית ההשקעות ביטקוין עכשיו בהנחה והמחיר של הביטקוין יורד אני יכול למכור את הביטקוין שקיבלתי בשווי גבוה ביום הקניה ולקבל בתמורתו סכום כסף נמוך מהשווי של סכום הביטקוין שהיה כשקיבלתי אותו, במקרה של סגירת העסקה יחידת הביטקוין מוחזרת לבורסה ואצלי נשאר ביד הפרש הכסף.

 

במקרה הפוך בו המחיר עולה כעת אני יהיה חייב להוסיף כסף על מנת לרכוש ביטקוין כדי להחזיר להם ואז למעשה ככל שהמחיר עולה אני חייב להוסיף יותר כסף מהבית כשי לסגור את החוב הזה ולהחזיר לבורסה את יחידת הביטקוין שלוויתי מהם

 

הבורסה אינה בסכנה שלא תקבל את הכסף שלה בשל העובדה שהיא תסגור את העסקה מידתית ועצמאית ללא שיקול והחלטה שלי ברגע שהסכום עלה למחיר מספיק גבוהה שהגיע לשווי ששווה לכל כמות הכסף שקיים אצלי בחשבון. ובכך אין לה פחד שלא יהיה לי מספיק כסף להחזיק לה

 

להלן מספר פקודות מסחר :

קנייה בmarket : קנייה בשער במחיר שוק מיידי על פי רשימת המוכרים מהמחיר הטוב ביותר למחיר הפחות טוב

מכירה בmarket : מכירה בשער מחיר מידי מהמחיר הטוב ביותר  למחיר הפחות טוב לפי ספר הפקודות

קנייה ב limit : קנייה בשער עתידי נמוך מהמחיר העכשווי

העסקה תתבצע אוטומטית ברגע שהמחיר יגיע לשער הנמוך מהמחיר העכשווי

מכירה בlimit : מכירה בשער עתידי גבוהה מהמחיר העכשיוי. העסקה תתבצע אוטומטית ברגע שהמחיר יעלה מעל המחיר העכשווי

עוד על הנושא בהרחבה – http://supertrade.co.il/index.php/supportResistance.html

כתיבת תגובה