קריפטו, כמו מסילות ברזל, הוא בין החידושים המובילים בעולם של המילניום

אהבתם את התוכן? הנה כפתורי שיתוף 👇👇

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אתה עומד לקרוא סיפור שנון חצי בדיוני המבוסס על סקירתו של סטיוארט הילטון על "עשייתה של בריטניה המודרנית" והפרשנות שלי להשפעת הבלוקצ'יין על העולם של ימינו. מצאתי את זה מרתק איך התיאור של העידן התעשייתי המוביל טכנולוגיה דומה יראת כבוד ופחד של בלוקצ'יין בעידן המודרני. כמה ציטוטים כל כך רלוונטיים ששינוי "חברת הרכבת" ל"פרוטוקול בלוקצ'יין "ייתן את אותו שילינג.

אחרי כמה "בועות" (למעשה שמונה עד כה) וכמה הכרזות ענק — זוכרים את ליברה וטון? — חשבתי שזה זמן טוב לטבע (משחק מילים מיועד) את ההיסטוריה של הטכנולוגיה המתפתחת שיכולה להיות החידוש הגדול ביותר ב-500 השנים האחרונות.

השוואה מסקרנתלמה

טרחה? ממרחק של מאתיים שנה, קשה לתפוס או אפילו להאמין להשפעה שהייתה להתפתחות מסילות הברזל בתחילת המאה התשע עשרה. באופן דומה, הצופה המשותף תקוע בין אוונגליסט ביטקוין (BTC) המטיף ליום הדין של הדולר לבין ספקן הקריפטו של בנק גדול. למעשה, אין מגמה ברורה של מה לצפות מטכנולוגיית ספר ראשי מבוזר בעשורים הקרובים.

ההשפעה הפיזית של מסילות הברזל הייתה דרמטית: "סוסים מכניים גדולים, נושפים אש ועשן ומושכים רכבות כבדות בצורה בלתי אפשרית במהירויות בלתי נתפסות, על פני נוף שהשתנה על ידי הסוללות והחתכים, הוויאדוקטים והמנהרות שהמעבר שלהם דרש." סטיוארט הילטון מתאר את התפקיד רב העוצמה שהיה לתעשייה המתעוררת, לעתים קרובות מפחידה וספקולטיבית, על בריטניה, מקרה נבחר לבדיקה יסודית.

המחבר עסק בי בסיפורים אינפורמטיביים ומבדרים, שנראו כמעט רטרוספקטיבה מקבילה לתעשיית הבלוקצ'יין. מסילות ברזל "שינו את האופן שבו התנהלה המלחמה ונשמרה השלום", וכך גם הבלוקצ'יין יכול לשבש משטרים אוטוריטריים ומכונות תעמולה. רכבות מוקדמות התגלו כאחד המניעים העיקריים של "הצמיחה התעשייתית הדרמטית של המאה התשע עשרה", וכך גם הבלוקצ'יין יכול לחולל מהפכה במימון שהוא העורק העיקרי המזרים דם לכלכלה הנוכחית. מסילות הברזל אילצו את "המדינה לחשוב שוב על המדיניות של laissez-faire שהייתה ברירת המחדל שלה", ואילו הבלוקצ'יין עדיין לא הפך לכוח המוביל בשחרור אנשים ברחבי העולם והחזרת נכסיהם.

להלן סיכום של מה קריפטו עשה עבורנו באמצעות האנלוגיה הרכבת (ואת המבנה עבור המאמרים העתידיים שלי בנושא זה).

ההלם והמטבע הקריפטוגרפי הראשון

וחשבונאות הכניסה המשולשת הקדימו את ביטקוין. מאפיין הבלוקצ'יין של בלוק שנערך לאחרונה המקשר לבלוק הקודם באמצעות hashing מתוארך לפחות לשנת 1995. לאחר מכן, האקדמאים סטיוארט הבר וסקוט סטורנטה חזו דרך לחתום בזמן על מסמכים דיגיטליים לפתרון זכויות קניין רוחני. הם המציאו שרשרת כרונולוגית של נתונים מגובשים כדי לאמת את האותנטיות שלה בשנת 1991, בשימוש בהנפקות הניו יורק טיימס ארבע שנים מאוחר יותר.

קשור: חוזרים למטרה המקורית של הבלוקצ'יין: חותמת זמן

בעוד הקריפטוגרפים לא התכוונו ליצור פרויקט שאפתני, סדרה של תגליות עוררה השראה בסאטושי נקמוטו להשיק את פרוטוקול הביטקוין כתגובה לבנקאות גלובלית לא הוגנת ובלתי שקופה. כפי שברניסקה וטטר מדגישים בספרם Cryptoassets, הקריפטו כבש בהדרגה את מוחם של אנשים שונים, מהסייברפאנקס לסוחרים וסוחרים, עד שאיזה עיתונאי הניח שאלה מעניינת: מהי הוכחת העבודה הזו (שבוי מלחמה) בכל מקרה?

באופן אירוני, סטושי מעולם לא הזכיר "בלוקצ'יין" בסקירה הטכנית שלו מ-2008. היה זה הבנק המרכזי של אנגליה שטען ב-2014 על כך ש"ספר חשבונות מבוזר" הוא "החדשנות העיקרית של המטבעות הדיגיטליים". שנה לאחר מכן, שני מגזינים פיננסיים פופולריים העלו את המודעות לרעיון כאשר בלומברג שווקים פרסמו מאמר שכותרתו "בליית מאסטרס אומר לבנקים שהבלוקצ'יין משנה הכל" והכלכלן פרסם את "מכונת האמון".

"מה יכול להיות אבסורדי יותר מהסיכוי המוחזק מתוך קטרים הנעים במהירות כפולה מזו של כרכרות?" כתב העת השמרני, The Quarterly Review, 1825.

כמו כן, אנשים לא הבינו את הנקודה של בלוקצ'יין בהתחלה. היו שהגדירו אותו כהנחת היסוד של ביטקוין, תוך שימת דגש רב יותר על היבט המטבע הקריפטוגרפי של טכנולוגיה זו. אחרים מצאו סיבות למה זה לא יצליח. באופן מעניין, הבנקים עצמם הזניחו ומאוחר יותר התנגדו באופן פעיל לרעיון של שיתוף פנקסי החשבונות שלהם עם גורמים אחרים. לא כל כך הרבה זמן לפני שהם אימצו את הרעיון באופן מלא והחלו להצטרף לקונסורציות רבות כמו We.Trade ו- R3.

"אנו רואים, ביצירה מפוארת זו, את האביב של יתרונות אינטלקטואליים, מוסריים ופוליטיים מעבר לכל מדידה וכל מחיר", הזכיר הסקירה הרבעונית, עכשיו לוקח צד הפוך בפתיחת ליברפול ומנצ'סטר רכבת, 1830.

מסילות הברזל הראשונות היו קיימות הרבה לפני ג'ורג ' סטיבנסון ושימשו בעיקר לשימוש במטען כגון הובלת פחם ממכרות. כאשר מנוע הקיטור פתח את הכוחות החדשים, גם אז, אנשים הסתכלו על הרכבת כ"פתרון" מגושם, שטחי או אפילו מסוכן ללא בעיה, שכן כבר הייתה רשת תעלות מבוססת היטב. תנועת קיטור נאלצה לסלול את זכותה לעתיד באמצעות משפטי ריינהיל של 1829. זה מזכיר לי את המאבק של תומכי הבלוקצ'יין לשכנע את VISA ו- SWIFT שימיהם הולכים לסיומם או שאנדריאס אנטונופולוס יזכה במכנה משותף בפני הסנאט הקנדי.

"אף אחד לא ישלם כסף טוב כדי להגיע מברלין לפוטסדאם בשעה אחת כשהוא יכול לרכוב על סוסו שם ביום אחד בחינם", אמר ויליאם הראשון, מלך פרוסיה בשנת 1864.

"נסיעה ברכבת במהירות גבוהה אינה אפשרית מכיוון שנוסעים, שאינם מסוגלים לנשום, ימותו מחנק", אמר דיוניסוס לארדנר ב"מנוע הקיטור", הסביר ומאויר, 1824.

למרות הספקנות העצומה, הרכבות המשיכו להשתפר מכיוון שמעט נוטלי סיכונים יכלו לחזות פוטנציאל עצום ולשים את כספם וקריירותיהם על כף המאזניים כדי לבנות על הטכנולוגיה החדשה. לפתע, מסילות הברזל קראו תיגר על הזמן והמרחב: אנשים שהיו מוגבלים בשטח על ידי מהירות הסוסים עלולים להיחשף ליבשת רחבה בהרבה. כיום, באמצע המהפכה התעשייתית השלישית, הבלוקצ'יין מבטיח להתעמת עם כל הרעיון של חילופי ערכים וטבע האדם על ידי הצעת עולם חדש ואמיץ. זה בלתי נמנע. אז, מה הולך לקרות עכשיו?

מאמר זה אינו מכיל ייעוץ השקעות או המלצות. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון, והקוראים צריכים לערוך מחקר משלהם בעת קבלת החלטה.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן משקפות או מייצגות בהכרח את הדעות והדעות של Cointelegraph.

Katia Shabanova הוא מייסד סטודיו פורוורד יחסי ציבור, ומביא ניסיון של למעלה מ-20 שנה בהטמעת תוכניות עבור חברות IT החל מתאגידי Fortune 1000 וקרנות הון סיכון ועד להנפקה ראשונית לציבור (IPO) סטארט-אפים. בעלת תואר ראשון בפילולוגיה אנגלית ולימודי גרמנית מאוניברסיטת סנטה קלרה בקליפורניה ובעלת תואר שני בפילולוגיה מאוניברסיטת גטינגן בגרמניה. היא פורסמה בבנזינגה, השקעות, iTWire, Hackernoon, Macwelt, עיצוב מחשוב משובץ, CRN, CIO, מגזין אבטחה ואחרים.

כתיבת תגובה