ביטקוין בסיכון כאשר קרן המטבע הבינלאומית מזהירה מפני ההאטה הגרועה ביותר תוך 90 שנה

אהבתם את התוכן? הנה כפתורי שיתוף 👇👇

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

קרן המטבע הבינלאומית ( קרן המטבע הבינלאומית ] פרסמה תחזית חריפה לפיה ההאטה הכלכלית העולמית חסרת התקדים שהופעלה על ידי 'הנעילה הגדולה' תחמיר הרבה יותר לפני שהיא תחמיר טוב יותר.

עם ביטקוין ( BTC ) שחווה מתאם שיא עם השווקים המסורתיים, קריפטו-יורק צריך להתנתק מ- S&P 500 אם יש לו סיכוי כלשהו לייצר את השור הצפוי מאוד לאחר המחצית לרוץ.

קרן המטבע הבינלאומית מורידה את אומדן הצמיחה העולמי ב -6.3%

ב- 14 באפריל פרסם קרן המטבע הבינלאומית את דו"ח התחזית הכלכלית העולמית שלה, ותיאר את הנעילה של COVID-19 כתוצאה מההאטה הכלכלית הקשה ביותר בתשעים שנה כשהוא חוזה סכום של הפסדים של תשעה טריליון דולר עד שנת 2022.

אומדן הצמיחה של הדו"ח נפל ב -6.3% מאז ינואר, ובכך חזה מיתון של שנה-על-שנייה של 3% ככל שהפעילות הכלכלית נסוגה יותר מ -170 מדינות .

מנהלת המחקר של קרן המטבע הבינלאומית, גיטה גופינאת, אמרה כי התחזית התבססה על ההנחה "שיאי המגיפה וההכלה הנדרשת ברבעון השני עבור מרבית המדינות בעולם, והיא נסוגה במחצית השנייה של השנה" אמר שתחזית הצמיחה הייתה "עדכון משמעותי לאורך תקופה קצרה מאוד":

"זה הופך את הנעילה הגדולה למיתון הגרוע ביותר מאז השפל הגדול, וחמור בהרבה מהמשבר הכלכלי העולמי."

המשבר הפיננסי ב -2008 חזר בנסיגה עולמית של 0.1% בצמיחה 12 חודשים מתחילת דרכה. עם זאת המשבר הנוכחי משפיע באופן מיידי על סין והודו. קרן המטבע הבינלאומית אופטימית יותר לקראת 2021, ומנבאת התאוששות עולמית של 5.6%.

ההשפעות של 'המנעול הגדול 2020' ו- 2008 המשבר הכלכלי העולמי על כלכלות אזוריות. מקור: קרן המטבע הבינלאומית

תחזיות קרן המטבע הבינלאומית הן חדשות רעות עבור ביטקוין

השקפתו של קרן המטבע הבינלאומית לכלכלה העולמית עשויה להוות סימן שלילי לביטקוין וקריפטו. בשווקים, כאשר BTC מייצרת לאחרונה מתאם שיא ל- S&P 500. אמנם לא ידוע כיצד השווקים המסורתיים יגיבו אם המשבר יתעמק, אולם ההיסטוריה של המשברים הפיננסיים הגדולים רומזת כי עליהם להמשיך ליפול.

על פי נתונים שפורסמו ב- 14 באפריל על ידי Coinmetrics, המהומה בשוק אמצע מרץ ראתה את הביטקוין בקורלציות שיאיות עם השווקים המסורתיים. בעוד שנראה כי המפגש מנרמל בקצרה לקראת סוף מרץ, בתחילת אפריל חזרו מתאם בין ההתאוששות ומתקרבים מחדש לרמות השיא של החודש שעבר.

מתאם בין זהב ל- BTC בכל הזמנים

עם זאת, נראה כי משבר הנזילות המיידי הניע את המפגש בין מרבית סוגי הנכסים – עם מתאם בין S&P 500 לזהב שהגיע לגובהו ביותר חצי עשור, בעוד שמפגש בין ביטקוין לזהב קובע שיא חדש.

מתאם בין ביטקוין לזהב. מקור: CoinMetrics

ביצועי זהב במהלך ה- GFC עשויים להיות מאלפים. בעוד שמשבר הנזילות הראשוני הוביל לירידה של 30% במחיר הזהב בששת החודשים הראשונים של משבר 2008, הזהב התאושש וצבר 150% במהלך שלוש וחצי השנים הבאות.

אם ההיסטוריה תחזור על עצמה, ביטקוין יצטרך לנער את המפגש שלה עם השווקים המסורתיים ולעבור בצעד עם זהב כדי לייצר את מגמת השור הצפויה לאחר המחצית.

Coinmetrics אמרו כי בטווח הארוך, המתאם בין ביטקוין לשוק המניות היה צפוי להיעלם:

"למרות שהתאמים הגיעו לאחרונה לשיאים בכל הזמנים, אין זה סביר כי מתאם ביטקוין ו- S&P 500 יישארו גבוהים בטווח הארוך ללא שינויים גדולים ביסודות של שוק אחד או משני שניהם. "

כתיבת תגובה